Tribuna/Прочие/Блоги/Австралійський футбол/Австралійський футбол: незабаром розпочинаються фінали

Австралійський футбол: незабаром розпочинаються фінали

У чемпіонаті з австралійського футболу залишилося лише 4 тури, коли розпочинаються фінали.

27 июля 2021, 08:45
2

За результатами сезону регулярного чемпіонату, команда, яка посіла перше місце називається малим чемпіоном.

Проте найсильніше команда визначається серед  найкращих восьми клубів протягом чотирьох ігрових тижнів (фіналів).

Перший тиждень (ігри кваліфікаційних фіналів та фіналів на вибування)

Всі вісім команд поділяються на дві групи

Перша група з перших чотирьох найкращих чемпіонату (ігри кваліфікаційного фіналу)

Малий чемпіон грає з четвертою командою.

Друга команда відповідно з третьою.

Той, хто виграв з цих пар відразу потрапляє до третього ігрового тижня, стадії попереднього фіналу), оминаючи другий ігровий тиждень (стадія півфіналів), проте ті, хто програли не вибувають, а завдяки тому, що впродовж чемпіонату посіли місця в четвірці, тому мають ще один шанс, тобто потрапляють на другий ігровий тиждень, де зіграють з переможцями пар з другої групи (див. нижче).

Хто фінішував вище в турнірній таблиці вище, аніж суперник, той отримує перевагу свого поля, тобто проводить матчі на своєму домашньому стадіоні.

Друга група з 5 по 8 місце чемпіонату (фінали на вибування)

5 команда чемпіонату грає з 8 місцем, 6 відповідно з 7 командою.

Хто перемагає в цих парах, потрапляє на другий ігровий тиждень і зіграє з тими командами, які програли ігри кваліфікаційного фіналу).

Відповідно, ті, котрі програли в другій групі, завершують змагання за кубок.

Другий ігровий тиждень (стадія півфіналів)

Переможці другої групи першого ігрового тижня грають з переможеними командами з першої групи.

Відповідно переможці в цих парах за результатами другого ігрового тижня переходять до стадії попередніх фіналів, де зіграють з тими, хто переміг в першій групі першої ігрової групи, тобто кваліфікаційних фіналів.

Третій ігровий тиждень (стадія попередніх фіналів)

Виходить, що грають переможці кваліфікованих фіналів (першого ігрового тижня) та переможці другого ігрового тижня.

Четвертий ігровий тиждень (Град Фінал)

Визначається володар звання найкращої команду сезону. До речі, по рейтингам ця гра стабільно потрапляє до найпопулярніших спортивних подій світу (як Літні Олімпійські ігри, Супербоул, Вімбелдон, Чемпіонат світу з футболу, тощо).

Сама система передбачає, що команди борються за місця в турнірній таблиці до останнього туру, оскільки чим вище вони посядуть, тим більше переваг матимуть, наприклад, в парах команда, яка фінішувала вище, ніж суперник у чемпіонаті, гратиме на своєму полі.

Чотири найсильніші команди чемпіонату в турнірній таблиці, мають шанси, програвши на першому ігровому тижні, реабілітуватися на другому ігровому тижні та згодом виграти Гранд Фінал.

Цікаві факти:

- у 2012 та 2013 році перша команда в турнірній таблиці Hawthorn Hawks двічі здобувала перемогу в Гранд Фіналі.

- у 2015 році  вийшла цікава ситуація, коли дві найкращі команди зустрічалися на першому ігровому тижні (т. з. «кваліфікаційному фіналі») - West Coast Eagles та Hawthorn Hawks. Переможений Hawthorn Hawks згодом зіграв на другому ігровому тижні, переміг, потім виграли на третьому ігровому тижні та знову зустрілися з West Coast Eagles у Гранд Фіналі, де цього разу перемогли та виграли Гранд Фінал.

- у 2016 році Western Bulldogs виграли в Гранд Фіналі, хоча посіли 7 місце в чемпіонаті, тобто команда в фіналах 8 перемогла в чотирьох з чотирьох матчів.

- єдиним гравцем, який отримав три медалі Норма Сміта, найкращий гравець Гранд Фінала, є Дастін Мартін, гравець Richmond Tigers.

Загалом, переможець Гранд Фіналу отримує:

- командні нагороди: кубок, прапор та щит Едвіна Лоінеля Вілсона, який з 1897 по 1929 р. р. обіймав посаду першого головного секретаря.

- індивідуальні нагороди: золоті медалі кожному гравцеві, а також з 1979 року найкращий гравець отримує медаль Норма Сміта, котрий ставав чемпіоном чотири рази в якості гравця та шість разів в якості головного тренера клубу Melbourne Demons.

Приєднуйтеся до нашої спільноти поціновувачів австралійського футболу!